Osteopatia wobec zaburzeń układu stomatognatycznego Osteopatia

Osteopatia wobec zaburzeń układu stomatognatycznego

Edycje szkolenia

  • Brak dostępnych terminów

Powiadom gdy szkolenie zostanie otwarte

Opis kursu

Szkolenie to jest skierowanie do osteopatów, ale także chirurgów szczękowych i ortodontów chcących zrozumieć terapię czaszkową i jej wpływ na sferę okluzji oraz globalne podejście do pacjenta poprzez inne miejsca, takie jak na przykład: kręgosłup, miednica czy kończyny dolne.

Celem szkolenia jest wprowadzenie protokołu diagnostycznego i leczenie osteopatyczne stawu skroniowo-żuchwowego, ale także zrozumienie, jakie będzie miejsce każdego terapeuty przed, w trakcie i po leczeniu. Podstawowe pytanie: kto i co powinien robić, aby pomóc pacjentowi. Do tego niezbędne jest postawienie najlepszej, możliwej diagnozy co do przyczyny zaburzenia oraz jaki terapeuta powinien zacząć leczenie albo jeszcze czy to leczenie nie powinno być od samego początku multidyscyplinarne. Staw skroniowo-żuchwowy (SSŻ) jest skrzyżowaniem: żuchwy, artykulacji, czaszki, kręgosłupa i miednicy. W tym tkwi cała trudność. Możemy porównać SSŻ do stawu łopatkowo-ramiennego lub biodrowo-udowego z tymi samymi problemami patologicznymi. To pozwali nam spojrzeć na różne części ciała w analogiczny sposób, który możemy odnieść również do całego ciała. Dlatego właśnie omówimy ten złożony staw w ujęciu całościowym.

« Zbiór jest złożony z wielu części, które tworzą całość » oryginalność tego konceptu osteopatycznego, zdefiniowanego przez A.T Stilla i jego uczniów, będzie nam służyć za wsparcie podczas całego spotkania. Zadamy więc sobie pytanie, czy ból SSŻ jest pochodzenia urazowego: bezpośredniego czy pośredniego, okluzyjnego, czaszkowego, kręgowego czy obwodowego. Jak? Dzięki testom, które pomogą nam przybliżyć problem najbardziej jak to możliwe. W ten sposób spojrzymy na problemy żuchwowo-czaszkowe, czaszkowo-żuchwowe, a także ciemieniowo-czaszkowo-żuchwowe.

Zostanie zaproponowane podejście do szyn (bite) żuchwowych repozycyjnych według techniki profesora Louisa Nahmani’ego i jego kolegów oraz testu osteopatycznego mającego na celu znalezienie najlepszej równowagi między czaszką a sferą okluzyjną wyposażoną w szynę. Celem jest znalezienie funkcjonalnej okluzji, równowagi mięśniowej oraz ruchu czaszkowego, najbardziej zbliżonego do fizjologicznego, tak aby pacjent sam mógł odnaleźć swoją własną równowagę. Część praktyczna kursu pozwoli przyglądnąć się technikom pracy przy SSŻ z uzasadnionym protokołem, zrozumieć wpływ dysfunkcji SSB i/lub kości skroniowych na okluzję poprzez odpowiednią pozycję górnej szczęki i żuchwy, ale także zobaczyć, że zęby, które są najtwardszą tkanką ciała, próbują ciągle zaadaptować się do sytuacji. Jeśli ta się pogarsza, pojawią się miejscowe objawy takie jak: blokady żuchwowe, paradentoza, rozchwianie zębów, łamliwość zębów, bruksizm etc. ale także objawy dystalne.

Jeśli dojdzie do przewlekłości, trudniej będzie szybko reagować na różne problemy, z którymi pacjent będzie się zgłaszał.

💆PROGRAM KURSU

✅ Funkcje przypisywane żuchwie.
✅ Żuchwa w kontekście myślenia globalnego.
✅ Odwołania anatomiczno-fizjologiczne SSŻ.
✅ Mechanika SSŻ, dysk, mięśnie, ruchy.
✅ Pochodzenie problemów (DAM) z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego.
✅ Miejscowe i loko regionalne sygnały ostrzegawcze problemów z dysfunkcją stawu skroniowo- żuchwowego.
✅ Badanie ogólne i osteopatyczne SSŻ.
✅ Testy diagnozujące główny problem (Fukuda - zmodyfikowany test, siła mięśniowa). ✅ Leczenie mięśni żuchwowych.
✅ Osteopatyczne dysfunkcje SSŻ: diagnostyka osteopatyczna i specyficzne techniki korekcyjne SSŻ.

Protokół testów pozwalający z maksymalną wiarygodnością określić problem, który zdeterminował dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego: żuchwowo-czaszkowy, czaszkowo-żuchwowy, inny. Osteopatyczne dysfunkcje czaszkowe, krzyżowe i kręgowe, mogące prowadzić do problemów z okluzją i stawem skroniowo-żuchwowym, jak je określić i leczyć. Neuralgia nerwu trójdzielnego jako konsekwencja niektórych ekstrakcji stomatologicznych. Podsumowanie całego kursu i ustalenie, który z terapeutów może rozpocząć leczenie jako pierwszy. Możliwość omówienia przypadków klinicznych przyniesionych przez stażystów.

Uwaga: Jeśli w kursie biorą udział stomatolodzy lub ortodonci, wskazane jest, aby wcześniej otrzymali informacje na temat osteopatii czaszkowej. Mogę zaproponować, aby te informacje zostały przekazane podczas półdniowej sesji w przeddzień seminarium. 

Masz pytania - ikona

Chcesz się zapisać ale masz pytania?

Zadzwoń do nas chętnie odpowiemy na Twoje pytania 🙂, zapraszamy też do nas do biura w Krakowie na pyszną kawkę ☕

+48 692 665 868

Często zadawane pytania przez kursantów

Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy, iż wypełnisz powyższy formularz zgłoszeniowy lub napiszesz email na szkolenia@osteomedic.com.pl

Po szkoleniu otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Aby potwierdzić udziału w szkoleniu należy wpłacić zaliczkę do 7 dni od dnia zgłoszenia. Kwota zaliczki wynosi 500zł. Aby wziąć udział w szkoleniu należy przed rozpoczęciem uiścić całośc kwoty za szkolenie.

Cena:

  • Ikona formatu szkolenia Stacjonarne
Instruktorzy:
  • Lokalizacja: -
  • Język: polski (tłumaczenie konsekutywne)
  • Termin szkolenia:

Szkolenie ogląda z tobą jednocześnie 5 osób/y

Podobne szkolenia z tej samej kategorii

  • SZKOŁA OSTEOPATII PEDIATRYCZNEJ z CAROLINE STONE
    SZKOŁA OSTEOPATII PEDIATRYCZNEJ z CAROLINE STONE
    • Ikona formatu szkolenia Stacjonarnie
    • online Kraków
    Instruktorzy
    • Caroline A. Stone Instruktor OsteoMedic Academy CarolineA. Stone
  • Osteopatia pediatryczna I z Christianem Defrance
    Osteopatia pediatryczna I z Christianem Defrance
    • Ikona formatu szkolenia Stacjonarnie
    • Hotel Conrad, ulica Josepha Conrada 29A, 31-357 Kraków Kraków
    Instruktorzy
  • Otolaryngologia w osteopatii z Christianem Defrance
    Otolaryngologia w osteopatii z Christianem Defrance
    • Ikona formatu szkolenia Stacjonarnie
    • - Kraków
    Instruktorzy